Obwód biustu - jak go nie stracić w diecie?

Mam 18 lat i 161 cm wzrostu. Wagę 60 osiągnęłam około 10 lutego (w styczniu startowałam z wagą 64 kg). Staram się regularnie jeść i ćwiczyć, jednak najbardziej martwią mnie ubytki tłuszczu. Mianowicie: w talii straciłam jedynie 5 cm, natomiast w biuście aż 9. Czy nie ma sposobu, aby te liczby uległy "odwróceniu"? Wolałabym nie pomniejszać sobie biustu, który i tak nie jest imponujący.
18 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Pierś u kobiety zbudowana jest z tkanki gruczołowej, przewodów mlecznych, naczyń krwionośnych, tkanki nerwowej oraz naczyń limfatycznych pokrytych skórą, ale przede wszystkim z tkanki tłuszczowej.

W czasie racjonalnego odchudzania tracimy tkankę tłuszczową - także z piersi. Najbardziej widoczne ubytki tkanki tłuszczowej są widoczne w miejscach, gdzie jest jej najmniej, biorąc pod uwagę całkowitą ilość tłuszczu w organizmie. Najmniej tkanki tłuszczowej znajduje się właśnie w piersiach, ale także na policzkach.

Ograniczenia kaloryczne podczas stosowania diety wpływają bardzo indywidualnie na każdą osobę, która podejmuje próby odchudzania. Oznacza to, że tak naprawdę nie mamy wielkiego wpływu, w których partiach ciała zrzucimy nadmiar tkanki tłuszczowej. Poza tym nie ma diety, która odchudzałaby tylko wybrane części ciała. Pomocne mogą być natomiast ćwiczenia - zapraszam do skorzystania z porad dotyczących ćwiczeń w serwisie www.abccwiczenia.pl. Polecam brzuszki, bieganie, rower oraz ćwiczenia cardio.
Jeśli chcesz wyszczuplić talię polecam Ci przede wszystkim regularne posiłki w małych objętościach oraz picie niegazowanej wody mineralnej oraz zielonej herbaty. Jedz jogurty oraz napoje mleczne z żywymi kulturami bakterii, wspomagającymi pracę jelit. Zrezygnuj z produktów wzdymających oraz picia alkoholu. Alkohol zwiększa wydzielanie kortyzoluhormonu stresu, który odpowiada między innymi za odkładanie tkanki tłuszczowej w okolicach talii.

Pozdrawiam,
Anna Kacperska