Oczyszczacz powietrza a palenie kominka w obecności dziecka

Witam,w odpowiedzi na zapytanie o niebezpieczeństwo palenia kominka w obecności niemowlaka uzyskałam, że nie można wykluczyć negatywnego wpływu na rozwój dziecka oraz że nie powinno ono mieć bezpośredniego kontaktu z kominkiem i pyłami. w tej sytuacji użytkując kominek dobrym rozwiązaniem będzie zakupić oczyszczacz powietrza do domu z funkcją jonizacji (np. Zelmer 23Z030 / ZAP23030). Bardzo proszę o podpowiedź ponieważ zbliżająca zima spędza mi sen z powiek

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanej sytuacji przede wszystkim należy sprawdzić stan komina oraz prawidłowość podłączenia urządzenia grzewczego z kominem. Koniecznie proszę zatem wezwać specjalistę kominiarza. Jeśli jednak to nie pomoże, warto rozważyć zakup oczyszczacza powietrza.