Od dłuższego czasu moja roczna córka zmaga sie z zaparciami

Witam, od dłuższego czasu moja roczna córka zmaga sie z zaparciami. Czy mogą one być spowodowane nietolerancją glutenu lub jaja kurzego? Nie je nabiału właśnie ze wzgledu na nietolerancję.

Jeśli córka nie je nietolerowanych przez siebie produktów, to sama nietolerancja nie będzie powodem do zparć. Będzie nim raczej brak (w kolejności od najbardziej pradopodobnych)
- po pierwsze wody
- tłuszczu
- błonnika
- inne
No i teraz jeszcze 10 róznych dopisków w rodzaju "to zależy" ;-)

Oczywiście po pierwsze: woda - woda - woda

pomiędzy posiłkami, nie razem z nimi,
w małych ilościach, ale często
na tyle, aby mocz był przejrzysty i prawie pozbawiony zapachu

Dalej (to rownież o wodzie ale trochę też o błonniku) - do posiłków nalezy włączyć bogate w wodę produkty (truskawki, pomidory, ogórki, arbuzy - o ile nie ma innych przeciwwskazań)

Dalej - jeśli w na talerzu pojawia się mięso, to powinno ono byc podane z naturalnie występującycm tłuszczem (pierś kurczaka to najgorzy wybór)

Dalej - warzywa i zboża sfermentowane - kiszone ogórki, kiszona kapusta, zakwas z buraków, pieczywo na zakwasie

Doraźnie moga pomóc produkty bogate w sluz (deser z chia na przykład)

Jeśli to wszystko nie pomoże wtedy trzeba będzie szukac pomocy w konkretnej poradni.