Odchudzanie a groźby rodziców

Witam . Mam 18 lat i chce się odchudzać. Rodzice mi na to nie pozwalają i miałam już kiedyś coś z tym związanego i kiedy zaczynałam się odchudzać to rodzice mi grozili że zabiorą mnie do jakiegoś tam lekarza i zamkną mnie w psychiatryku, ja się przestraszyłam i przestałam się odchudzać miałam wtedy 15 lat . Czy teraz mają prawo zrobić to samo choć jestem pełnoletnia i sama za siebie odpowiadam , czy mogą mnie zabrać bez mojej zgody to lekarza ? Proszę pomóżcie

Witam,

Proszę Panią najpierw należy ustalić czy problem nadwagi lub otyłości w ogóle u Pani występuje, a do tego potrzebna jest m.in. informacja na temat wzrostu i masy ciała.
Być może redukcja masy ciała nie jest u Pani potrzebna, a rodzice najprościej w świecie martwią się późniejszymi konsekwencjami.
Zatem proszę o rzetelne informację.

Pozdrawiam,
Kamila Kończak
http://www.activ-diet.pl

Dzień dobry!

Jako osoba pełnoletnia sama podejmuje Pani decyzje na własny temat. Leczenie bez Pani zgody będzie możliwe jednak w takiej sytuacji, jeśli pojawi się zagrożenie Pani zdrowia lub życia - np. przez drastyczne, nieracjonalne odchudzanie się, podejrzenie zaburzeń odżywiania.

Zdrowe odchudzanie polega na racjonalnym jedzeniu wielu różnych produktów. Być może jest więc możliwe, żeby wprowadziła Pani kilka dobrych zmian do swojego stylu życia i odżywiania w taki sposób, że Pani rodzice w ogóle nie zauważą żadnej diametralnej zmiany lub, jeśli zauważą, nie będzie ona dla nich niepokojąca.

Jeśli ma Pani możliwość skorzystania ze spotkania z psychologiem - zawsze warto. Będzie Pani mogła podczas takiej wizyty porozmawiać o tym, o czym tylko będzie Pani chciała. Rodzice nie będą obecni podczas spotkania, ani nie dowiedzą się o jego przebiegu (tajemnica zawodowa terapeuty). Być może skorzystałaby Pani na takiej rozmowie? Porozmawiała o tym, jak poprawić relacje z rodzicami, jak zdrowo się odżywiać lub na dowolnie inny temat.

Pozdrawiam!