Odchudzanie a zwiększenie kaloryczności posiłków

Odchudzam się,walczę z opona i cellulitem.Czy jeśli np.w ciągu 2 dni zjem dodatkowe 4000kcal to przytyje?mam wesele i przyjęcia rodzinne,a też w święta w każdym miejscu zmuszają"musisz spróbować".babcie i ciocie nigdy nie żałują,a kawałek u każdych bliskich kcal ma ogrom.to od razu się odkłada?czy po takim obzarstwie mam jeść mniej niż zwykle?nie chce zaprzeszczac wysiłku,znajomi chodzą na pizze,do kina popcorn,cola,grill,a ja ciągle sobie wszystkiego odmawiam.mam dość diety,waga przestała spada

Witam serdecznie,

dobra wiadomość jest taka, że sytuacje o których Pani pisze można jak najbardziej przewidzieć,zaplanować i tym samym dopasować nowe nawyki żywieniowe odpowiednio do wszystkich wydarzeń. Zmiana nawyków żywineniowych to proces i jednym z etapów są sytuacje które mogą być dla nas sporym wyzwaniem- spotykamy się z pokusami, czujemy presje rodziny, chcemy chodzić na imprezy itd. Czyli normalnie funkcjonować, bez poczucia straty.
Zmiana nawyków żywieniowych to nie musi być okres wyrzeczeń, nastawienia typu "wszystko albo nic".
Złe przygotowanie skutkuje rozregulowanym mechanizmem odczuwania głodu i sytości, odczuwaną frustracja z powodu częstych pokus i brakiem świadomości jak sobie z tym poradzić Tak nie musi być! Najważniejsze to mieć świadomość że musimy zadbać zarówno o kwestie dietetyczne i psychologiczne (zmiana nawyków, motywacja, radzenie sobie z pokusami itp)

Proszę o informację czy dietę ktoś Pani zalecił i ułożył czy stara się Pani sama korygować dotychczasowe menu?

Będąc na przyjęciu proszę wybierać lżejsze produkty, bez dodatkowych sosów, kremów. Proszę też dobrać odpowiednio wielkość porcji, tzn po okresie odchudzania zbyt dużą porcją bardzo obciążymy żołądek, dodatkowo organizm zacznie szybciej odkładać nadmiar kalorii, chcąc zabezpieczyć się przed kolejnym ograniczeniami. Poza tym często zatracamy kontrolę, gdy nagle zapominamy o diecie. Proszę rozsądnie wybierać produkty aby nie zaprzepaścić dotychczasowych efektów odchudzania ale przede wszystkim proszę miło spędzić czas:)

W razie kolejnych pytań czy potrzeby pomocy Pani w redukcji kilogramów zachęcam do kontaktu. Dzwoniąc proszę powołać się na portal abczdrowie.pl

pozdrawiam
Małgorzata