Odchudzanie po dwóch porodach

Jestem mama 3 dzieci ich różnica wieku jest dwa lata. Najmłodszy syn ma 21 m-cy nigdy nie karmiłam piersią z powodu padaczki . Problem polega na nadwadze , ponieważ wazę 83 kg przy 165 cm. Przed pierwsza ciąża warzyłam 70 kg i taka waga mi odpowiadała. Po urodzeniu dwóch wcześniejszych synów po roku czasu doszłam do wagi przed ciąża . Teraz mam problem z którym juz walczyć nie mogę . Ćwiczę 20 min dziennie na orbitku codziennie . Staram sie jeść mniej i zero rezultatów . Jaki błąd popełniłam???

Witam serdecznie,

Ciężko określić jaki popełnia Pani błąd nie znając Pani jadłospisu. Ciesze się za Pani ćwiczy ponieważ aktywność fizyczna również odgrywa dużą role w walce ze zbędnymi kilogramami. Podstawą jest jednak odpowiednio zbilansowana dieta. Pisze Pani iż je mniej a mało nie zawsze znaczy lepiej, ponieważ dieta nie może kojarzyć się z głodówka, w ten sposób możemy jedynie zwolnić metabolizm. Proponuje wysłać mi na maila przykładowy jadłospis z Pani dowolnego dnia - co i ile Pani zjada. Ja przeanalizuje dietę i wskażę ewentualne błędy oraz zaproponuję rozwiązanie które mam nadzieję spowoduje spadek wagi.

zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk