Poziom 2500 kcal będzie dla Pani jak najbardziej bezpieczny. Jest to ilość kalorii w diecie, która przy odpowiednim jej zbilansowaniu pod kątem jakości spożywanych produktów, pozwala na pokrycie zapotrzebowania na wszystkie składniki u dorosłego człowieka. Dla organizmu taka zmiana będzie szokiem, ale jeżeli zadba Pani o to, żeby dostarczane produkty były wartościowe nie powinno być nadmiernych problemów. Pani samopoczucie zależy w dużej mierze od tego z jakich produktów rezygnuje Pani na korzyść innych. Jeżeli te 4000 kcal dostarczane było wraz z dużą objętością pokarmu to może Pani czuć ssanie w żołądku związane z brakiem jego wypełnienia. Wtedy dobrym pomysłem jest włączenie do diety dużej ilości błonnika i warzyw, które dają uczucie sytości. Drugim problemem z którym może się Pani spotkać są wahania nastroju związane ze spadkiem poziomu cukru we krwi. Jeżeli zamieni Pani produkty zbożowe w diecie na pełnoziarniste (grube kasze, ciemne pieczywo, płatki zbożowe), to cukier w nich zawarty jest uwalniany w długim okresie czasu, co będzie eliminowało to niekorzystne zjawisko. Proszę pamiętać, że bezpieczny ubytek masy to około 1 kg tygodniowo (przy większym znacząco wzrasta ryzyko wystąpienia efektu jo-jo oraz toksyfikacji organizmu). Życzę powodzenia.
Witaj,
jeśli przy obniżonej kaloryczności diety czuje się Pani dobrze, uważam że nie ma się czym martwić. Wszak sama Pani stwierdziła że obecna dieta jest bardziej wartościowa. Jeśli jednak masz wątpliwości to udaj się do poradni dietetycznej na konsultację
Życzę powodzenia!
Pozdrawiam
Agata Jarnuszewska
jarnuszewska.dobrydietetyk.pl
Ilość kalorii potrzebna w zgubieniu kilogramów zależy od trybu życia, aktywności fizycznej, przemiany metabolicznej, hormonów i jeszcze wielu innych czynników. 2500 kcal przy niewielkiej aktywności to i tak spora ilość kalorii, ale przy wykonywanej fizycznej pracy to norma. Radzę jak moje poprzedniczki udać się do dietetyka po szczegółowe konsultacje.
Witam 2500kcal przy nie dużej aktywności i to jest i tak dość sporo kalorii a jeszcze jak dobrze się Pani czuje. Ale i tak proponowałabym udać się do dietetyka.
Pozdrawiam
Witam!
Ubytek masy ciała powinien mieścić się w granicy 0,5-1,0 kg tygodniowo. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Nutridrink a odchudzanie – odpowiada Lek. Paweł Baljon
- Odchudzanie 10 kg w 3 miesiące – odpowiada Mgr inż. Marta Ścibisz
- Odchudzanie u 36-latki – odpowiada Mgr Justyna Siwek
- Dieta dla nastolatki - ile kalorii? – odpowiada Mgr inż. Marta Michalak-Tomasik
- Efekt jojo a odchudzanie – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Odchudzanie a zanik miesiączki u 22-latki – odpowiada Mgr Magdalena Borowiec
- Jak szybko i bezpiecznie schudnąć? – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Jaka dieta przy nadwadze u 19-latki? – odpowiada Dr Agata Jarnuszewska
- Czas odchudzania przy diecie 1200 kcal i ćwiczeniach – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Odchudzanie z wagi 130 kg u 42-latki – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
artykuły
Odchudzanie - produkty wspomagające, dieta i aktywność fizyczna
Odchudzanie, czyli działania skoncentrowane na utr
Hormony a otyłość
Nadwagę rozpoznajemy, jeśli BMI wynosi 25-29,9, ot
Fast foody wykończyły jej organizm. Schudła 40 kg, bo bała się ciężkiego przebiegu COVID-19
Sarah Pattison miała nałóg, który doprowadził ją d