Odchudzanie u 36-latki

Witam. Chciałam prosić o radę. Nie jestem osobą otyłą przy wzroście 170 ważę 65kg. Bardzo bym chciała trochę schudnąć 3-5 kg lecz mimo moich ograniczeń waga odrobię spada a potem wraca. Nie jem fast foodów, nie piję gazowanych napoi, ograniczam słodycze(ktore uwielbiam niestety), ograniczam chleb do 3 kromek dziennie pieczywa ciemnego, unikam ziemniaków i makaronu. Ostatnio zajadam sie kasza jaglaną wiem że jest bardzo zdrowa. prosze o rade

Witam, Pani BMI wynosi 22,5, co wskazuje na to, że masa ciała w stosunku do wzrostu jest odpowiednia. Radziłabym udać się do dietetyka, który ustali dla Pani dietę redukcyjną pozwalająca na zrzucenie tych 3-5 niechcianych kilogramów. Najważniejsze aby jadła Pani regularnie co 3-4 godziny, 4-5 niewielkich objętościowo posiłków. Nie ma potrzeby ograniczania zbyt dużej ilości jedzenia ponieważ organizm zacznie się wtedy buntować i magazynować energie na zapas. Pani dzienne zapotrzebowanie kaloryczne powinno być zmniejszone o 500-1000 kcal, co pozwoli na utratę 0,5-1 kg masy ciała na tydzień. Jest to wartość optymalna dzięki której odchudzamy się zdrowo i długotrwale bez efektu jo-jo. Proszę pamiętać także o codziennym piciu wody, najlepiej niegazowanej, średnio-zmineralizowanej w ilości ok. 2l.
Pozdrawiam
dietetyk Justyna Siwek

Witam!
Ubytek masy ciała powinien mieścić się w granicy 0,5-1,0 kg tygodniowo. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska