Odchudzanie u 12-latki, która waży 60 kg przy 160 cm wzrostu

Jak schudnąć w wieku 12 lat 10 kg? Witam mam 160cm wzrostu i ważę 60 kg i jestem dziewczyną .Nie jadam fast foodów i chciałabym schudnąć w dosyć szybkim czasie.Chodzi mi o dietę i ćwiczenia.
KOBIETA ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Myślę, że 10 kg to w tym przypadku za duży ubytek masy ciała.Zalecałabym zmianę stylu życia, a masa ciała samoistnie się unormuje.
Przyczyną nadmiaru tkanki tłuszczowej są na ogół nie tylko fast foody, ale również słodycze, słone przekąski, nierównomierny rozkład posiłków, zbyt duże spożycie tłustych produktów i potraw, zbyt małe spożycie błonnika i brak ruchu.
Warto w tym przypadku wprowadzić system 5 posiłków dziennie, w których pojawią się chude produkty mleczne, chude mięso i ryby, pełnoziarniste produkty zbożowe, warzywa i owoce.
Ponadto bardzo ważna jest aktywność fizyczna - minimum 30 min. dziennie dowolnych ćwiczeń.