Odchudzanie u 24-latki a waga w miejscu

witam, mam 24 lata 175cm wzrostu i waze 82 kg. powiennam sie odchudzac wiem. robie to od jakiegos czasu ale waga stoi w miejscu nie wiem dlaczego tak sie dzieje.

Witam serdecznie,
niestety nie podała Pani wystarczających informacji na podstawie których można by ustalić co jest przyczyną braku redukcji kilogramów.
Taka diagnoza wymaga szczegółowej konsultacji.
Najczęstszą przyczyną braku efektów odchudzania jest niewłaściwie zbilansowana dieta. Być może zbyt dużo węglowodanów, być może za mało warzyw, białka, błonnika i wody.
Kolejną przyczyną może być brak regularności spożywanych posiłków, zbyt długie lub zbyt krótkie przerwy między posiłkami. Optymalna przerwa to ok. 3 godz.
Proszę również zastanowić się nad włączeniem regularnej aktywności fizycznej.
Jeżeli dieta jest zgodna z zasadami zdrowego zywienia, posiłki regularne i ćwiczy pani to warto wykonać badania oceniające stan Pani metabolizmu: glikemię na czczo, poziom cholesterolu, hormony tarczycy.
W celu wykonania dokłądnej analizy polecam wizytę u dietetyka.

Pozdrawiam
Magdalena Drażba - Dietetyk Medyczny