Odchudzanie z brzucha i ud u 20-latki

Witam. mam 20 lat 165 cm wzrosty i ważę 63 kg. Chciałabym mieć płaski brzuch oraz zmniejszyć moje uda oraz boczki. Ogólnie to jestem zadowolona z reszty ciała.Co mam zrobić aby uzyskać efekty ?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Do stracenia tłuszczu niezbedna jest dieta redukcyjna. Jeżeli chce Pani stracic go w konkretnych partiach ciała to niezbedne jest dołączenie aktywności fizycznej angażującej te właśnie partie ciała.

0

Witam
Proszę skierować się do instruktora fitness , tylko za pomocą ćwiczeń zniweluje Pani problem . Proszę również udać się do dietetyka na podstawowe badania tj : masy tłuszczowej, tkanki visceralnej, masy mięśniowej itp.

pozdrawiam

0

Witam serdecznie,

Przede wszystkim należy wprowadzić zdrową i zbilansowaną dietę, która stanowi 70% sukcesu oraz aktywność fizyczną która daje 30%.
Musi Pani zadbać o regularność posiłków. Należy jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Należy pić 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia. Powinna Pani również zrezygnować z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Zalecam wybierać chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Należy zjadać dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.

Aby poprawić wygląd ciała powinna Pani również wprowadzić ćwiczenia Można skorzystać z siłowni pomocy trenera fitness lub ćwiczyć samodzielnie w domu, wyszukując odpowiednie ćwiczenia w internecie np na Youtube. Powinna Pani wzmocnić mięśnie nóg wykonując odpowiednie treningi na dane partie oraz wzmocnić brzuch wykonując brzuszki, ćwiczenia na skośne mięśnie brzucha i na boczki. do tego polecam treningi cardio, interwałowe które spala tkankę tłuszczową. następnie można się pokusić o trening siłowy dzięki któremu efekty widać najszybciej.

Przy ćwiczeniach należy zadbać o właściwą dietę.
Trening powinien zaczynać się około 2h po posiłku lub jeżeli jest to niewielka przekąska to około 1h. Po treningu należy dostarczyć węglowodany oraz białko w celu uzupełnienia strat glikogenu i odbudowy uszkodzeń struktur włókien białkowych. W posiłkach okołotreningowych należy unikać tłuszczu, gdyż upośledzają odbudowę glikogenu. Opuchniecie nóg o którym Pani wspomina może być efektem gromadzenia się wody w organizmie, aby temu zapobiec musi Pani odpowiednio nawadniać organizm, unikać soli, kawy, czarnych herbat, alkoholu oraz słodyczy.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

0

Witam, przede wszystkim należy odpowiednio ułożyć program żywieniowy i odżywiać się regularnie. Co do zmniejszenia obwodów z wymienionych części ciała, to niestety nie można obiecać cudów, że tylko z tych partii Pani straci a inne zostaną bez zmian. Tu też role odgrywa genetyka. Jednakże proszę zaaplikować również wysiłek fizyczny. Z ćwiczeń wzmacniających, wzmacniać klatkę, grzbiet i ramiona, a nogi pośladki i brzuch wzmacniać bez dużych obciążeń, dodatkowo proszę zaaplikować treningi CARDIO. Najlepiej zgłosić się po program żywieniowy do specjalisty, a po trening do trenera na siłowni - obecnie na większości siłowni są trenerzy układający plany treningowe. W razie potrzeby proszę o kontakt: anna.pietrasz@onet.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty