Odczuwanie niepokoju po obudzeniu się

Dzień doby, chciałabym uzyskać informację, do jakie lekarza powinna się udać. Otóż, od dłuższego czasu odczuwam niepokój z rana. Po wstaniu z łóżka nie mogę się na niczym skupić, odczuwam lęk, boję się, że "coś" się stanie (nie jest to lęk ukierunkowany na coś konkretnego). Fatalnie mi się pracuje, a uspokajam się dopiero ok. godziny 15-16. Wówczas mam siłę i energię do pracy, zazwyczaj nadrabiam to, czego nie zdążyłam zrobić. Będę wdzięczna za udzielenie odpowiedzi.

warto zastanowić się co takiego dzieje się teraz w Pani życiu że organizm reaguje na każdy nowy właśnie w ten sposób- jakieś duże stresy, ogólne zniechęcenie i obniżenie nastroju? W każdym razie proponuję udać się do psychologa na konsultację, a w międzyczasie można profilaktycznie wziąć od lekarza pierwszego kontaktu skierowanie na ogólne badania. Pozdrawiam, Monika

Na pierwszą osobę polecam psychiatrę który zdiagnozuje, na ile wymaga to interwencji farmakologicznej (zmniejszenie lęku) a na ile terapeutycznej.