Odkamienianie czajnika a możliwość zatrucia

Witam!!! Odkamieniałam czajnik KAMIXEM i przez przypadek moja mama dolała trochę wody z tym produktem do sosu który zjedliśmy. Czy woda z odkamieniaczem czajnika KAMIX zjedzona w takiej formie może nam zaszkodzić? Strasznie sie boję... Skoro to jest produkt, który jest w stanie odkamienić czajnik to aż strach pomyśleć co może się stać w żołądku człowieka. Czy coś nam teraz grozi? Po jakim czasie mogą pojawić się pierwsze objawy zatrucia, albo wręcz czegoś o wiele groźniejszego? Czy jest możliwość że odkamieniacz do czajnika całkowicie zniszczy żołądek albo spowoduje jakieś nieodwracalne zmiany? Nie wiem już co mam robić, bardzo się boję. Nie wyobrażam sobie żeby cokolwiek komuś się stało przez zwykłe odkamienianie czajnika... Co robić? Może coś zastosować? Jakieś leki albo płukanie żołądka? Proszę o pomoc!!!

to słaby kwas organiczny Jeżeli minęło kilka godzin i nie ma palenia w żołądku, przełyku, wymiotów to znaczy że ilość był zbyt mała do wywołania choroby.
Czajnik z odkamieniaczem powinien być schowany, z napisem "Uwaga odkamieniacz w środku" wylać, wypłukać lub nie używać.
Na szczęście to nie kwas solny w butelce po wódce = spalony przełyk ( w PRL )