Odruch wymiotny przy porannym myciu zębów

Dzień dobry, Jestem 30-letnią kobietą. Od dłuższego czasu mam odruch wymiotny przy porannym myciu zębów. Dziś przy odkaszleniu w umywalce zauważyłam ciemną krew (nieco zmieszaną ze śliną, wielkości małej monety). Dodam, że kilka dni temu przechodziłam infekcję gardła (lekarz nie przepisał antybiotyków). Ostatnio mam też stresujący okres w pracy i gorzej się odżywiam. Dodam też, że mój ojciec chorował na wrzody żołądka. Ta krew to może być pozostałość po infekcji, czy raczej coś poważniejszego?

Trudno określić bez specjalistycznych badań głównie gastroskopii. Jeśli zauważy Pani jeszcze krew, zwłaszcza bardzo ciemną po głębokim odpluciu czy w wymiocinach na pewno trzeba w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem.