Odruchy wymiotne po zapaleniu papierosa

Witam. gdy zaczynają się chłodne dni i zapale papierosa na dworze mam odruchy wymiotne. co to może znaczyć?? Dziękuje za odpowiedz.

Może to być reakcja obronna organizmu z sytuacji intensyfikacji zagrażających bodźców (nikotyna, dym papierosowy, zimno itp). Dodatkowo może to być także reakcja emocjonalna, nerwowa związana z nieuświadamianymi sobie aspektami palenia (poczucie winy, wstydu itp). Warto się temu przyjrzeć, gdyż lekceważony objaw może się nasilać.