Ogromny problem z nadwagą!

Witam serdecznie, mam 19 lat i jestem otyła. Przy wzroście 166cm ważę 93 kg. Nigdy nie byłam typem miss, lecz moja normalna waga to 70kg. W wieku 13 lat miałam niedoczynność tarczycy, potem po stosowaniu leków wszystko było ok. Moja waga czasami podskakiwała do góry, ale potrafiłam łatwo zrzucić zbędne kilogramy. Również od 13 roku życia mam zaburzenia miesiączkowe, a dokładniej - nie posiadam miesiączki w ogóle bez stosowania leków. 2 lata temu stosowałam tabletki antykoncepcyjne, by regulować miesiączkę, lecz przytyłam po nich około 10 kg i postanowiłam je odstawić. Po odstawieniu zrzuciłam 7 kg i czułam się ok. Miesiączka bez tabletek się pojawiła pierwszy raz po pół roku. Okazało się, że przytyłam znów 10 kg w ciągu tego pół roku. Kolejna miesiaczka pojawiła się po 2 miesiącach i przez te ostatnie 2 miesiące przytyłam kolejne 10 kg. Moja waga nigdy nie była tak ogromna. Nie wiem co mam robić. Jestem w desperacji... Błagam, poradźcie mi coś?! Z poważaniem
19 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała świadczy o otyłości. Najprawdopodobniej jest ona spowodowana przez zaburzenia układu hormonalnego. W tym wypadku musisz udać się do lekarza, przedstawić mu swój przypadek, a on powinien doradzić Ci stosowanie jakiegoś leku lub inną terapię hormonalną.
Sprawdź też czy mimo swoich dolegliwości prowadzisz aktywny tryb życia oraz czy Twoje nawyki żywieniowe są prawidłowe. Dlatego proponuję lekturę http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki która wyjaśnia na czym polega prawidłowe żywienie. Powinnaś wprowadzić zdrowe nawyki w swoje życie, a dodatkowo aktywnie uprawiać sport (minimum 30 minut 3 razy w tygodniu). Proponuję zajrzeć też na stronę poświęconą aktywności fizycznej, na której znajdziesz ciekawe ćwiczenia www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.