Ogromny stres i ból przy głębszym wdechu a częste sięganie po alkohol i papierosy

Witam, Mam 19 lat, jestem nastolatkiem, któremu często zdarza się sięgać po alkohol i papierosy. Pewnego razu po jednej z takiej imprez, po której wymiotowałem, ale nie byłem strasznie pijany, na drugi dzień pojawił ogromny stres, tak jakbym się czymś denerwował. Trwało to dwa dni, lecz teraz czuję w klatce piersiowej po prawej stronie, ból przy głębszym wdechu, lub na przykład przy skakaniu. Bardzo bym prosił o opinię. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa, psychoterapeuty. Sięganie po alkohol, używki ma jakąś emocjonalna przyczynę, która warto przepracować. Szczególnie, ze późniejsze, somatyzacyjne objawy mogłyby także na to wskazywać.

Pojawiający się po spożyciu alkoholu lęk może być reakcją na spożyty alkohol - następuje detoksykacja organizmu, przez co różnego rodzaju elementy (minerały, hormony, subst. organiczne itp) muszą wrócić do swojej równowagi. Wtedy może się też pojawić odczucie lęku spowodowane właśnie tymi zmianami w organizmie.
Jednakże czas trwania lęku i objawy somatyczne (ból) może wskazywać na głębszy problem natury psychicznej. Proponuję spotkać się z psychologiem - przypuszczam, ze podczas konsultacji dotrzecie wspólnie do źródła lęku, który na co dzień jest być może niewidoczny, bo jest przez Pana "zapijany" czy "przepalany". Pozdrawiam.