Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ołówkowaty stolec z ropą i krwią oraz ból odbytu

Witam od jakiegoś czasu zauważyłem, że co jakiś czas załatwiam się stolcami ołówkowatymi z ropą (cuchnący zapach), czasem krwią. Czasami są to stolce normalnej wielkości, występuje również ból odbytu. Chciałbym zapytać, czy mogą to być objawy ropnia odbytu? Czy raczej ropnia prostaty, ponieważ także dostałem zapalenia najądrza. W piątek oczywiście jestem zapisany na kolonoskopię i czy lekarz gastrolog stwierdzi podczas badania jednoznacznie co we mnie siedzi? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Odkryto nowe grupy krwi

Ciało człowieka cały czas zaskakuje. Dwie nowe grupy krwi, pokazują jak niewiele jeszcze wiemy na temat naszego organizmu. O tym, co nowe odkrycie niesie za sobą opowiadają dr Michał Sutkowski, lekarz rodzinny oraz Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk.

Trudno mi określić co może być przyczyną takich dolegliwości i objawów bez bezpośredniego badania. Jeśli miałby być to ropień okołoodbytniczy to byłby on dobrze wyczuwalny w badaniu przez odbyt (to z reguły wystarczające badanie, aby go potwierdzić) i często w przypadku takiego ropnia występuje gorączka. Ropnia prostaty raczej też można wykluczyć, bo nie daje takich objawów i także wystarczające jest badanie palcem przez odbyt, żeby takiego ropnia rozpoznać. Raczej takie objawy i dolegliwości sugerują stan zapalny o dużym nasileniu w zakresie jelita grubego, głównie odbytnicy, być może także połączony z występowaniem żylaków odbytu. Badanie kolonoskopowe powinno ewidentnie odpowiedzieć na pytanie co Panu dolega. Po tym badaniu trzeba oczywiście skonsultować się bezpośrednio z gastroenterologiem.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy