Omamy: dziwne zjawy i ludzie bez twarzy

Moja córka ma 13 lat (rocznikowo 14) i już od dawna mówi, że widzi dziwne zjawy i ludzi bez twarzy. Słyszy też głosy które mówią jej że jest nikim i powinna z sobą skończyć. Czasami ponoć ktoś szepta jej coś do ucha. Nie rozmawia z tymi zjawami bo strasznie się ich boi. Potrafi wpaść w ogromną panikę podczas brania prysznica gdy jest sama, bo podobno czuję, że ktoś zaraz do niej przyjdzie próbując ją zabić. Nie śpi po nocach i jest strasznie zdenerwowana, cały czas się trzęsie. To schizofrenia?

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice

Trudno jednoznacznie ocenić co dzieje się z Pani córką tylko na podstawie krótkiego opisu. To, co Pani pisze brzmi jednak niepokojąco. Sądzę, że dobrym rozwiązaniem jest konsultacja córki u lekarza psychiatry dziecięcego. Życzę powodzenia.