Oponka i boczki: jak się ich pozbyć i uzyskać płaski brzuch?

Mam 15 lat, 160 cm wzrostu i ważę 59 kg. Od 1,5 roku gram w siatkówkę. Wcześniej nigdy nie próbowałam się odchudzać i raczej nie mam zamiaru, bo akurat wagę mam dobrą (BMI 23 z czymś). Chodzi mi jednak o to, jakie ćwiczenia mogłabym stosować lub ewentualnie zmienić nawyki żywieniowe, żeby do maja pozbyć się oponki z brzucha i boczków, gdyż najpierw mam wesele, a następnie komers, więc muszę się zmieścić w sukienkę, a w niej też nie mogę wyglądać jak "pączek". W dzień jem 4 posiłki (śniadanie, 2 śniadanie, obiad i kolację) i do tego bardzo dużo piję (woda lub herbata).

Redakcja abcZdrowie

Dla twojego wzrostu i wieku odpowiednia masa ciała to 54kg. Z twojego wpisu wnioskuje, że masz problem głównie z okolicami talii i pasa. Często ma to związek z zaparciami. Jeśli wypróżniasz się co najmniej raz dziennie wszystko jest w porządku. W innym przypadku powinnaś zwrócić uwagę na ilość błonnika w twojej diecie. Błonnik to składnik produktów zbożowych pełnoziarnistych, warzyw i owoców. Jego działanie na jelita wspomaga ich pracę, pomaga je oczyścić i często pozbyć się oponki z okolic brzucha. Musisz wiedzieć że nie ma diety która może odchudzić konkretne partie ciała. Tylko odpowiednie żywienie połączone z dobrze dobranym wysiłkiem fizycznym pomoże Ci schudnąć, wyrzeźbić talie i zgubić boczki. Wciąż dużo pij. Wybieraj głównie wodę mineralną. Herbaty oczywiście też są dozwolone. Uważaj jednak na tradycyjną czarną herbatę. Jej dozwolona ilość to trzy szklanki w ciągu dnia. Postaraj się też jeść posiłki o określonych porach. Pierwszy zaraz po wstaniu z łóżka, potem co 3-4 godziny i ostatni posiłek na 3 godziny przed snem. Regularne posiłki pozwolą odciążyć pracę żołądka i jelit. Jeśli po 2-3 miesiącach diety i ćwiczeń nie będziesz widziała efektów zgłoś się do lekarza pediatry lub internisty. Zleci potrzebne badania aby wykluczyć m.in. choroby jelit które mogą być powodem wzdętego brzucha.