Pełny brzuch

Witam mam 18 lat, ważę 58 kg przy wzroście 170. Nie zależy mi aby schudnąć, ale mam figurę jabłka i mam oponkę na brzuchu, a jak zjem niewielki posiłek, to mój brzuch wygląda jak balon. Staram się żyć aktywnie siatkówka, czasami basen, bieganie. Co mogłabym zrobić, aby zmienić mój brzuch? Pozdrawiam
18 LAT ponad rok temu

Witam,

Jeśli po każdym posiłku masz uczucie pełności w brzuchu może to oznaczać, że spożywasz za mało produktów bogatych w błonnik pokarmowy oraz naturalne probiotyki. Błonnik jest odpowiedzialny za prawidłową perystaltykę jelit i funkcjonowanie całego przewodu pokarmowego, dodatkowo zapobiega zaparciom. Jest składnikiem nieodżywczy i nie odtańcz kalorii, ale jest niezbędny dla zachowania prawidłowej funkcji przewodu pokarmowego. Probiotyki są natomiast kultury bakterii, których działanie jest korzystne dla zdrowia. Zapewniają prawidłową mikroflorę jelitową i chronią organizm przed infekcjami. Dodatkowo spełniają funkcję regulującą perystaltykę jelit.

Błonnik pokarmowy znajduje się głównie w warzywach, owocach i produktach z pełnego ziarna. Probiotyki znajdziesz w fermentowanych napojach mlecznych, czyli kefirze, jogurcie czy maślance. Nie bez przyczyny codziennie powinniśmy spożywać 5 porcji produktów zbożowych, 5 porcji warzyw i 3 porcje owoców. Pamiętaj o tym i staraj się prawidłowo dobierać produkty w ciągu dnia.

Uczucie pełności w brzuchu może też być spowodowane zbyt dużą ilością płynów wypijanych podczas posiłków. Staraj się pić herbatę lub wodę niegazowaną przed posiłkiem. Unikaj tez gazowanych napoi, które powodują wzdęcia.

Nie przejadaj się i spożywaj małe porcje. Dzięki temu Twój organizm będzie mógł bez przeszkód je strawić.

Pozdrawiam.