Opuchlizna palców a zakładanie biżuterii

Drogi Panie doktorze nie umiem sobie racjonalnie wytłumaczyć dla czego rano zakładając pierscionek muszę go wcisnąć bo mam palce spuchniete a wieczorem jest luz. z reguły chyba jest na odwrót?? Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Może to wynikać z zastoju w kończynach górnych spowodowanego przebywanie m w pozycji leżącej, który zanika podczas pionizacji i poruszania rękami.