Opuchlizna po operacji raka piersi z usunięciem węzła wartowniczego

Zwracam się o poradę. Siostra lat.74 jest po operacji raka piersi z usunięciem węzła wartowniczego. Ma bardzo spuchniętą prawą rękę, mimo,że od operacji minęło 8 lat. Najgorszym jej problemem jest owrzodzenie, niegojace się podudzi. Z ran na nogach wypływają ogromne ilości "wody", chyba limfy, że nie może wyjść z domu, bo zaraz bandaże będą mokre. Parę lat temu miała przeszczep skóry, który nie przyjął się. Ta limfa chyba wychodzi jej przez wszystkie mozliwe otwory w ciele. Czy sa leki, które mogą zmniejszyć ilość wypływajacej z ciała limfy. Siostra sama robi sobie opatrunki stosując wodę utlenioną i Solcoseryl. Nie ma sily iść do lekarza, bo ma straszny ból nóg, ani nie chce skorzystać z pomocy rodziny, aby ją zaprowadzić do lekarza.Czy medycyna jest jej w stanie pomóc na zmniejszenie tworzącej się limfy.

Wiem b.mało o stanie pacjentki-nie potrafię więc powiedzieć nic autorytatywnego! Jedno jest pewne , że , jeśli pacjentka nie godzi się na leczenie to...nic nie jesteśmy w stanie pomóc!!! zż