Opuchnięcie nad kolanem

Dzień dobry,od ok.3 tygodni mam opuchnięcie nad prawym kolanem.Nie zrobię ani jednego przysiadu,a robiłem po 20.Mam 58 latNie uderzyłem się tam.nie skaleczyłem.Smaruję maściami,ale nic nie pomaga.To miejsce jest twarde,osłabiło mi bardzo kolano.Boli przy kucaniu,klękaniu,schodzeniu ze schodów.Do ortopedy b.trudno się dostać.Co mogę zrobić,aby pozbyć się opuchlizny i dolegliwości nie korzystając ze specjalisty.??? Darek z Wrocławia.

Witam! Niestety trudno odpowiedzieć na Pana pytania bez przeprowadzenia bezpośredniego badania. Jeśli ogólnodostępne maści przeciwzapalne nie przynoszą ulgi warto skonsultować się z lekarzem rodzinnym, który określi najbardziej prawdopodobną przyczynę dolegliwości.