Opuchnięta twarz a spożywanie dużej ilości soli oraz podwyższona prolaktyna

Witam mam strasznie grubą twarz wiem z jakiego powodu nigdy wcześniej Aż taka nie była,należę do osób szczupłych mam 163 cm wzrostu i waze 50 kg. TWarz nie pasuje do reszty ciała sama już dokładnie nie wiem czy jest gruba czy spuchnieta:( i od czego? Czy powodem może być spożywanie dużej ilości soli ( solę co popadnie) czy to że mam podwyższoną prolaktyne? Proszę o pomoc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim sugeruję konsultację z lekarzem POZ. Lekarz podczas bezpośredniej wizyty powinien bowiem ocenić Pani twarz i stwierdzić, czy rzeczywiście jest obrzęknięta czy też taką ma Pani budowę. Jeśli jest obrzęknięta, przyczyn takiego obrzęku twarzy może być wiele, w tym może być to wynik schorzeń hormonalnych, przewodnienia, niedoczynności tarczycy, itd. W celu określenia konkretnej przyczyny konieczna będzie dokładniejsza diagnostyka.