Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 3 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Osteofity na kręgach w wyniku RTG odcinka lędźwiowego kręgosłupa

Dzisiaj odebrałam wynik rtg kręgosłupa odcinka lędzwiowego. Proszę o ocenę. "Zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie lędzwiowym w postaci osteofitów na przednich i bocznych krawędziach kręgów. tarcze międzykręgowe jednakowej szerokości. Kątowe ustawienie /chyba/ kości krzyżowej." Wynik nie jest chyba zły ale dolegliwości mam od wielu lat. 3 razy tak miałam, ze jak zle stąpnęłam to nie mogłam się ruszyć. Pomagały plastry.Jak długo stoję to czuję jakbym tam miała kawałek blachy. Z góry dziękuję
KOBIETA ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Zamieszczony wynik RTG wskazuje na obecność zmian zwyrodnieniowych, które jak najbardziej mogą się objawiać tak jak Pani napisała. Jedyną właściwą metodą postępowania w przypadku takiego zaawansowania zmian wydaje się być rehabilitacja. Być może konieczna będzie także dokładniejsza diagnostyka, tj. wykonanie MRI kręgosłupa. W celu uzyskania skierowania na rehabilitację proszę udać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza specjalisty.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy