Osteopenia a możliwość leczenia zmielonymi skorupkami z jajek

Mam osteopenie.Czy mogę leczyc się zmielonymi skorupkami z jajek.Jeśli tak,to jaka ilość zazywac i jak długo?I czy oprócz zmielonych skorupek mogę zazywac Ostepvit 1000 i w jakiej dawce? Pozdrawiam-Ewa z Namyslowa.

Aleksander Ropielewski

Nie wiem co jest przyczyną osteopenii. Należy to ustalić ponieważ od tego zależy właściwe leczenie (np. leki antyresorbcyjne, wapń, czy tez leki leczące chorobę podstawową prowadzącą do osteopenii) i dawkowanie. Sugeruję wykonać badanie pomiaru gęstości kości, badania biochemiczne krwi i badanie ogólne moczu i skonsultować się z lekarzem. Niewłaściwe leczenie nie przyniesie efektów, dlatego tak ważne jest ustalenie przyczyny przed rozpoczęciem leczenia. W związku z tym nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ mam za mało danych.