Ostre zapalenie trzustki spowodowane kamieniami w woreczku żółciowym

Od tygodnia przebywam w szpitalu zdiagnozowano u mnie ostre zapalenie trzustki spowodowane kamieniami w woreczku żółciowym. Leczenie polega na przyjmowaniu kroplówek i całkowitej głodówce, znajduje się na oddziale chirurgicznym. Chciałbym sie dowiedzieć ile może jeszcze potrwać leczenie i głodówka i czy w pełni powrócę do zdrowia ?

Lek. Tomasz Budlewski

Duże zależy od reakcji organizmu na powyższe leczenie. Proponuję kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.

Piotr Pilarski

Zwykle leczenie głodówką trwa do 4 dni. Być może w Pana przypadku objawy jeszcze nie ustąpiły i leczenie należy przedłużyć. Sugeruję porozmawiać z lekarzami.

Pozdrawiam.