Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Otwarty żylak przy kostce

Mój dziadek (80 lat) boryka się od wielu lat z otwartym żylakiem przy kostce. Rana otwiera się, zasklepia cyklicznie. Lekarz dziadka twierdzi, iż żylak ten nigdy nie będzie się w stanie ostatecznie zasklepić. Dziadek czyści ranę, bandażuje, stosuje maści, niestety nie wiem dokładnie jakie. Czy jest coś, czym można by złagodzić tą dolegliwość? Zioła? Leki?

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Lek. Marta Hat
71 poziom zaufania

Witam! Żeby odpowiedzieć na Pani pytanie należałoby uzupełnić wywiad oraz przede wszystkim zapoznać się z dotychczasowym leczeniem, jego wynikami i aktualnymi dolegliwościami pacjenta. Informacje, których Pani udzieliła są niewystarczające, ponieważ w dużej mierze leczenie zależne jest od przyczyny. Najczęstszą przyczyną owrzodzeń podudzi jest niewydolność żylna, ale zdarza się także, że współistnieje ona z innymi schorzeniami np. cukrzycą. Leczenie owrzodzeń jest trudne i długotrwałe, a także wymaga ścisłej współpracy lekarza z pacjentem. Podstawowe leczenie zależy od przyczyny - czyli przypadku niewydolności żylnej (ale z wydolnym układem tętniczym w kończynie) stosuje się leczenie uciskowe. Jeżeli chodzi o gojenie rany - w zależności od stopnia zaawansowania owrzodzenia może być konieczne chirurgiczne oczyszczanie rany, można stosować opatrunki okluzyjne wspomagające gojenie rany. Należy skontaktować się z chirurgiem naczyniowym, który uwzględniając wszystkie powyższe okoliczności będzie mógł dalej pokierować leczeniem. pozdrawiam!

Pracownik Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Babińskiego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy