Owrzodzenie jamy ustnej po zjedzeniu glutenu przez osobę z podejrzeniem celiakii

Jak wyglada owrzodzenie jamy ustnej po zjedzeniu glutenu przez osobę z podejrzeniem celiakii? Poszłam spać po dniu, w którym nie piłam niczego gorącego a obudzilam sie z bablami na podniebieniu:( Teraz pękły i bolą. Co robić? Czy to jeden z faktów potwierdzających chorobę?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na podstawie wystąpienia objawów stanu zapalnego w jamie ustnej nie można zdiagnozować celiaki.Jeśli podejrzewa Pani tą chorobę to warto udać się na wizytę do specjalisty gastroenterologa.