Palenie marihuany przez syna

znalazłam u mojego syna marichuanę - twierdzi że od czasu do czasu zapal sobie trawkę, np na imprezie. Absolutnie nie jest uzależniony i uważa że lepiej że na imprezie zapali niż miałby pić alkohol. Uwaza że alkohol jest gorszy niż marihuana. Jak mam wytłumaczyć że to co robi jest złe. On ma 23 lata

Witam, jest kilka możliwości,warto wspomnieć, iż na ,,rynku" od lat nie ma tzw czystej ,,trawki" jest ona syntetycznie nasączana innymi substancjami, których zadaniem jest wzmocnienie efektu oraz które są uzależniające, większość osób, które palą o tym nie wie, warto także wspomnieć iż większość ludzi w ten właśnie sposób wpada w uzależnienie. Warto wspomnieć, iż w zasadzie to mala różnica czego używa jeśli robi to dla poprawy nastroju. Jeśli nie chce przyjąć pewnych informacji od Pani jako od rodzica warto namówić go na spotkanie informacyjne( jeśli się zgodzi) ze specjalista psychoterapii uzależnień, który w praktyczny sposób z doświadczenia w pracy z osobami palącymi ryzykownie oraz uzależnionymi wyjaśni jego wątpliwości i usystematyzuje wiedzę o narkotyku, którą syn zapewne zaczerpnął z internetu.Pozdrawiam serdecznie.