Paniczny lęk przed staraością

Mam 41 lat i panicznie boję się starości.Oglądam się w lustrze i widząc zmarszczki popadam w przygnębienie.Boję się,że będę stara,nie będę sprawna fizycznie(uprawiam czynnie sport),wygląd starszych ludzi też mnie przygnębia,nie mogę pogodzić się z tym,że się starzeję.To już nabiera cech obsesji,nie potrafię cieszyć się życiem....

Dzień dobry!

Strach przed przemijaniem jest naturalny i powszechny, dotyczy wszystkich ludzi. Jeśli jednak staje się nadmierny, obsesyjny, utrudnia normalne funkcjonowanie, odczuwanie szczęścia i spokoju - może stać się zaburzeniem. Jest to wskazanie do psychoterapii, która pozwoli odkryć przyczyny i mechanizmy nadmiernego lęku, a także będzie uczyć i wspierać radzenie sobie ze strachem, akceptację siebie i swoich zmian.

Pozdrawiam!

Polecam odwiedzić dobrego psychologa, można tez skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej.
Należy zgłosić się na konsultację, lekarz obejrzy stan skóry i dobierze odpowiednie zabiegi, jeśli będzie potrzeba, zleci odpowiednie badania.