Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Paniczny lęk przed wścieklizną

Witam! Boję się pośredniego zarażenia wścieklizną. Nie miałem bezpośredniego kontaktu z psem, właściciel trzymał go na ręce, ale właściciel się o mnie otarł, a co jeśli pies zostawił ślinę na mojej kurtce? Od zdarzenia minęło już ponad 24 godziny, a wiem, że tyle wirus traci zakaźność, ale czy to pewne? Czy po umyciu rąk wodą z mydłem wirus ginie od razu czy też po jakimś czasie? Bardzo boję się tej choroby a psychoterapeuta już nie ma słów do mnie...
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Objawy somatyczne depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna, ale wciąż wiele osób ma trudności z rozpoznaniem jej. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia, jakie są objawy somatyczne depresji.

Proszę zadać sobie pytanie, czy zwierzę było chore lub przejawiało jakieś niepokojące objawy? Pies chory na wściekliznę zachowuje się w charakterystyczny sposób. Czy pytał Pan właściciela zwierzęcia o to, czy jest ono zaszczepione? Do zarażenia dochodzi przez kontakt bezpośredni, czyli przez pokąsanie lub dostanie się śliny chorego zwierzęcia do rany. Jeśli doszło do pośredniego kontaktu i tylko ze zdrową, nieprzerwaną skórą, to nie ma Pan powodów do obaw.

0

Witam. Może warto udać się do terapeuty psychoanalityka, i u niego szukać pomocy? Pozdrawiam

Edukator psychologiczny, nauczyciel, socjolog i coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy