Pierwsza tabletka o schemacie 24+4 przyjęta drugiego dnia okresu - co z ochroną?

Witam. Stosuję tabletki 24+4, wzięłam pierwszą 2 dnia okresu. Wczoraj przy 10 tabletce doszło do niezabezpieczonego stosunku. Czy antykoncepcja już działa?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Inny schemat przyjmowania tabletek nie ma w tym wypadku nic do rzeczy. Rozpoczęcie przyjmowania tabletek w drugim dniu oraz dodatkowo powstrzymanie się od współżycia przez pierwsze dziesięć dni daje Pani obecnie pełną ochronę przed ciążą, możliwą do uzyskania przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej.

Pozdrawiam serdecznie!