Pisanie liter i cyfr w odbiciu lustrzanym przez 5-latkę

Moja 5 letnia córka pisze cyferki i literki w odbiciu lustrzanym. Jaki tego powod moze byc? W wakacje córka super dodawała teraz tego juz nie potrafi pytam sie ktora to jest lewa ręka to zastanawia sie i pokazuje na prawa! Kiedyś nie było tego problemu. W ciąży córka miała powiększone obie komory w mózgu czy to teraz moze miec jakis wpływ?

Aleksander Ropielewski

Nie ma powodu do niepokoju, mózg dziecka w tak młodym wieku jest bardzo plastyczny, a synchronizacja zmysłu wzroku i poczucia przestrzeni nie jest do końca wykształcona. Należy dać dziecku czas na "zrozumienie" pewnych rzeczy. Należy spokojnie i bez najmniejszej presji pozwalać córce pisać lustrzanką uczyć ją liczb i stron, a z czasem zacznie wykonywać te czynności prawidłowo.

Witam. Każda nieprawidłowość (a powiększone komory mózgu są anomalią) mogą prowadzić do zakłóceń, czy zaburzeń rozwoju psychoruchowego dziecka. Jeżeli widzi Pani u Córki jakiś regres (kiedyś rozróżniała stronę prawą i lewą, potrafiła dodawać, a teraz jakby "zapomniała" tych umiejętności), radziłabym udać się na badanie psychologiczne i pedagogiczne do poradni psychologiczno-pedagogicznej.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl/