Pisk w głowie a problemy psychiczne

PISK W MÓZGU a UKRYTE PROBLEMY PSYCHICZNE. Czy słyszenie, szczególnie w bezruchu tzn. przy braku aktywności fizycznej, ciągłego wysokiego jednostajnego pisku w mózgu (głównie w lewej półkuli) może mieć podłoże psychiczne: jakichś ukrytych lęków, natrętnych myśli, stresów, myślenia negatywnego itd., w wyniku których układ nerwowy w mózgu działa nieprawidłowo, jeśli inne przyczyny jak: laryngologiczne (uszy), neurologiczne (konflikt naczyniowo-nerwowy) zostały wykluczone?

Proszę najpierw zrobić badania zalecone przez neurologa.Gdy podłoże będzie nerwicowe,zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą.Ze swej strony zapewniam,że taki objaw jest równie możliwy,jak ból głowy w tzw.migrenie.Jeżeli się pozbywamy tylko objawu,on wróci ,tylko,że pod inną postacią.Może Pana "gwizd"tez jest już kolejnym stopniem alarmu,że trzeba się zająć sobą jakościowo?

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Dzień dobry, jeżeli przeprowadził pan badania neurologiczne i nie wykazały ona żadnych nieprawidłowości zachęcam do konsultacji u lekarza psychiatry. Pozdrawiam.

Skoro została przeprowadzona diagnostyka w kierunku chorób neurologicznych i laryngologicznych i nie wykazała żadnych nieprawidłowości, zachęcam do konsultacji psychologicznej. Nagromadzenie negatywnych emocji, stresu i obaw, może skutkować objawami somatycznymi.

Pozdrawiam serdecznie