Płacz bez powodu i wpadanie w szał u trzylatki

Witam ! Jestem mamą trzy letniej dziewczynki z którą od jakiegoś czasu coś się dzieje zachowuje się jakby miała "depresje " bez powodu płacze często bo pare razy na dzień wpada w jakiś szał płacze rzuca się na podłogę tupie nogami trzęsie się przy tym, wcześniej myślałam że to takie jej " fochy" najpierw reagowałam z czasem przestałam zwracać na to uwagę ale teraz obawiam się że może to być jakiś problem proszę o poradę co mam z tym zrobić i do jakiego specjalisty się zgosić . Z góry dziękuję

Witam. Trudno pisać o depresji u trzy latki na podstawie Pani opisu. Proponuje zgłosić się do psychologa w celach diagnostycznych. Ważny będzie również szczegółowy wywiad od Pani. Udzieli dziecku pomocy, a Pani da wskazówki jak postępować z córką.

Witam. Opisywane przez Panią zachowania są dość typowe dla 3-latki, podobnie zresztą jak dla 2- czy 4-latki. Po prostu w toku rozwoju dziecka jest sporo okresów nierównowagi czy niepokoju. Oczywiście warto byłoby przyjrzeć się uważnie temu, czy w otoczeniu córki nie pojawiły się jakieś zmiany; dzieci nie lubią bowiem odstępstw od rutyny. Generalnie jeśli zachowa Pani spokój i da córce akceptację i uwagę, jej zachowanie wkrótce powinno się wyciszyć. Do następnego razu. Pozdrawiam i życzę powodzenia.