Częsty płacz u 2,5-letniego dziecka

Dziecko- 2,5 roku. Witam, czy takie zachowania mojej córki to objawy buntu dwulatka czy cos innego. Od urodzenia dużo płakała, do tej pory nie wiem z jakich przyczyn, teraz też płacz ma na zawołanie, wystarczy powiedzieć jej że coś "nie wolno", ma takie napady, że mnie uderza, rzuca zabawkami, płacząc przy tym. Sama nie wie czego chce, woła np. że chce jedzenie, jak przynoszę, to płacze, że nie chce, jak zabieram by odnieść to znów płacze, że chce i tak w kółko.

Jeśli Pani chciałaby skorzystać ze wsparcia i porady dotyczącej możliwości stymulowania rozwoju córeczki, można skorzystać z pomocy psychologa rodzinnego lub dziecięcego.

Witam,
rzeczywiście zachowania, o których Pani pisze mogą być przejawem buntu dwulatka, każde dziecko przechodzi ten okres inaczej. Być może Pani dziecko z jakiegoś powodu zwraca na siebie uwagę, może potrzebuje większego zainteresowania swoją osobą a niestety nie zna innych sposobów, dzięki którym mógłby to osiągnąć. Kolejną hipotezą jest to, że jego zachowania wywołują dużo nerwów i napiętą atmosferę w domu co może wywoływać jego lęk i koło się zamyka. Myślę, że można by tu mnożyć przypuszczenia, a tylko specjalista, który zbierze dokładny wywiad i przede wszystkim będzie miał możliwość obserwacji dziecka i wejścia z nim w kontakt będzie mógł udzielić Pani wyczerpujących odpowiedzi i ewentualnie udzielić wskazówek. Zachęcam do wizyty u psychologa dziecięcego.
Pozdrawiam serdecznie