Płodność u transseksualistów

Witam. Interesuje mnie kwestia plodnosci u osob transplciowych ktore przyjmowaly hormony ale jednoczesnje tych co nie podejmowaly sie operacji usuniecia/rekonstrukcji narzadow rozrodczych. Czy osoba ktora zaniecha przyjmowania hormonow bedzie w stanie zajsc w ciaze lub zostac ojcem?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Teoretycznie, w niektórych przypadkach możliwe jest zajście w ciążę lub zostanie ojcem u takich osób. By jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, konieczna byłaby analiza konkretnych danych konkretnego pacjenta.