Po 2 tygodniach pobytu w szpitalu przytyłem 5 kg. Co zrobić, żeby już nie tyć?

Witam, jestem chłopakiem, mam 15 lat mój wzrost to 172 cm i 60 kg wagi. Zacznę od tego, że ponad 2 tygodnie temu trafiłem do szpitala, tam miałem podawane leki w tym (hormony), co przełożyło się na ogromne łaknienie. Zanim znalazłem się w szpitalu ważyłem 55 kg, po 2 tygodniach pobytu tam przytyłem 5 kg, a to chyba dużo. Starałem się nie jeść, ale wiadomo, to jest silniejsze. Moim pytaniem jest - jak jeść mniej i co jeść, by nie tyć? Zacząłem ćwiczyć brzuszki, ale jedzenie teraz to straszna rzecz, jem co 30 min. i non stop jestem głodny. Nie wiem już co robić, zacząłem pić dużo wody i jeść kruche pieczywo. Co mogę jeszcze zrobić? I czy mogę jeść, np. ziemniaki i makaron? Ogólnie, jak powinna wyglądać moja dieta, skoro chce mi się jeść praktycznie zawsze?! Proszę o jak najszybszą pomoc i pozdrawiam:)

Witam,

przede wszystkim Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie musisz, a nawet nie powinieneś się odchudzać. Twoje zwiększone łaknienie może być również spowodowane aktywnym wzrostem Twojego organizmu, jesteś bowiem w wieku dojrzewania, dlatego tym bardziej nie powinieneś zbytnio ograniczać pożywienia. Ważne jednak, aby było ono zdrowe i pełnowartościowe. O zdrowych produktach i nawykach dowiesz się z artykułów http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Pamiętaj też o aktywności fizycznej.

Pozdrawiam