Podawanie melatoniny dziecku z autyzmem na sen

Witam, pisałam juz kiedys moje dziecko ma autyzm dzis wyczytalam ze aby poprawic sen mozna podac melatonine? On dostaje taki syrop na bazie ziół ale pomyslalam zeby go odstawic i podawać melatonine jak dlugo mozna ja podawac czy caly czas? Cytat ktory znalazlam grzebiac w internecie :Sen: jeśli problemem jest sen, zwykle należy od tego zacząć, gdyż zachowania autystyczne zaostrzają się przy niedostatecznej ilości snu.

Magdalena Mroczek

U osób z autyzmem często dochodzi do zaburzenia rytmów dobowych. Melatonina jest lekiem bezpiecznym i możliwe jest jej długoterminowe stosowanie. Można też stosować ją razem z syropem.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Niedostateczna ilość snu wpływa źle na każdego niezależnie od tego czy ma jakieś zaburzenia czy nie. Co do podawania ziół ininnych to należy skonsultować się z lekarzem, ustalić preparat i dawkowanie.
Pozdrawiam AM