Podejrzenie choroby pasożytniczej i wybór specjalisty

Witam. Podejrzewam, że mam w brzuchu robaki. Mam uczucie kołatania w jednym miejscu w okolicy żołądka/jelit od tygodnia praktycznie 24/h, tylko że w dzień jest to uczucie o zmniejszonym nasileniu. I moje pytanie brzmi: jak zainicjować jakieś badanie na wykrycie czy jest to prawda? Czy pójść najpierw do lekarza rodzinnego o skierowanie czy od razu do szpitala(jeśli ta kto do jakiego specjalisty)?

Witam,
za mało podaje Pan objawów.
Sądzę, że na początku wystarczy wizyta u lekarza rodzinnego i omówienie dolegliwości.
Może warto zwrócić uwagę na dietę. Jedzenie owoców po południu często objawia się wzmożoną produkcją gazów(fermentacja),podobnie ciasto czy inne słodycze.
Pozdrawiam, Katarzyna Mudel