Czy to mogą być jakiś zaburzenia psychiczne albo nerwicowe?

Dzień dobry. Może zacznę od tego że jestem kobietą i mam 19 lat. Chciałabym się dowiedzieć co może mi dolegać. Od ponad roku bardzo źle się czuję. A mianowicie mam problemy z zasypianiem i często w nocy się budzę. Jestem ciągle zmęczona nawet jeśli prześpię 13 godzin (dodam do tego że nie pracuje czasem rodzicom pomagam w domu i się uczę, czyli nic ciężkiego nie robię). Codziennie boli mnie praktycznie przez cały czas głowa i to dość mocno, do tego boli brzuch (raz jest to piekący ból w górnej części, raz kłuje w dolnej części po lewej stronie lub po prawej), często mdli mnie, czasem nerki bolą oraz codziennie w nocy i rano kręgosłup mnie boli. Często czuję się też źle psychicznie. Praktycznie codziennie się stresuję z powodu sytuacji rodzinnej, szkoły, stresuja mnie również sytuację z którymi po raz pierwszy mam doczynienia lub rozmowa z obcymi ludźmi. Dodam jeszcze że byłam na badaniu u ginekologa i wszystko jest dobrze, miałam robione wszystkie badania krwi, tsh, moczu, kału, i pod kątem różnych pasożytow i też wszystko jest dobrze, miałam również robione USG jamy brzusznej i nerek i też wszystko jest dobrze. Chciałabym wiedzieć co mi jest bo nie jestem w stanie pracować, większość czasu w ciągu dnia zwijam się z bólu bo rzadne leki nie pomagają. Czy to mogą być jakiś zaburzenia psychiczne albo nerwicowe?

Dzień dobry,
Doradzałabym konsultację z psychiatrą, gdyż rzeczywiście opisane objawy mogą mieć podłoże psychiczne. Zaburzeniom psychicznym dosyć często towarzyszą objawy somatyczne w szczególności zwykle nasilone u osób z niskim poziomem wglądu we własne stany emocjonalne i procesy psychiczne. Nieświadomione emocje i lękorodne treści zamieniane są wówczas na objawy cielesne, których to źródła chory nie jest świadomy. Sądzę, że jeszcze wszystko może być dobrze tylko nie warto zwlekać z konsultacją lekarską.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/

Witam Panią,
Jeżeli wszystkie badania są w porządku to możliwe,
że Pani dolegliwości mają podłoże psychologiczne,.
Możliwe, że źródłem Pani dolegliwości jest brak snu,
przeżywane emocje, stres czy przemęczenie.
Opisane przez Panią objawy mogą sugerować zaburzenia nerwicowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Osoby cierpiące na zaburzenia lękowe mogą odczuwać
różne objawy wywołane rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,
m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności, ucisk lub przeszywający
ból w okolicach serca, ,, wędrujące po ciele” nerwobóle kołatanie serca,
bóle głowy, czasami zawroty głowy i wiele innych dolegliwości,
które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.
Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta
i coraz trudniej go ujarzmić.
Żeby skutecznie Pani pomóc Pani należy poznać
dokładnie naturę problemu, dotrzeć do jego źródeł
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do skonsultowania problemu z psychologiem,
psychoterapeutą i do spotkań terapeutycznych, podczas
których odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl