Podejrzenie menopauzy u 22-latki

Witam. Mam 22 lata i od ponad roku nie miesiączkuje. Wcześniej brałam tabletki antykoncepcyjne, które podtrzymywały miesiączkę w prawidłowym cyklu natomiast gdy tylko zdecydowałam sie je odstawić okres znikł ma dobre. Zrobiłam padania hormonalne, które ujawniły ze poziom estrogenów jest obniżony. Same jajniki i macica są prawidłowe.. Póki co leczę się ziołami od ponad 3 miesięcy. Martwi mnie jednak to ze od wielu juz miesięcy moje libido wyraźnie sie obniżyło oraz przytyłam. Czy to menopauza?

Dzień dobry!

Opisywane przez Panią objawy mogą mieć wiele różnych przyczyn. Na chwilę obecną nie ma prawdopodobnie powodu podejrzewać, aby była to akurat przedwczesna menopauza. Zdecydowanie należy jednak kontynuować diagnostykę pod opieką lekarza ginekologa, endokrynologa (i dalej za ich wskazówkami) i leczenie.

Pozdrawiam!