Pogłębiająca się krótkowzroczność u 26-letniej osoby

Witam.od kilkunastu lat nosze okulary.mam krotkowzroczosc ktora ciągle sie poglebia.jedno oko mam juz minus 8;(mam 26 lat.co mam robic czuje sie calkowicie bezradna

Piotr Pilarski

Niestety nie ma skutecznej metody która zapobiega pogłębianiu krótkowzroczności. Ważna jest dieta wysokobiałkowa bogata w witaminy i minerały. Należy ograniczyć słodycze oraz produkty bogate w łatwo przyswajalne węglowodany.