Co podawać dziecku aby zwiększyć poziom żelaza?

Witam. Mam roczna córkę. Ma niski poziom żelaza. Chciałabym wprowadzić do jej diety produkty bogate w zelazo. Na internecie mam dużo sprzecznych danych. Porównując dowiedziałam się że rośliny zielone mają dużą zawartość żelaza, wołowina fasola soczewica. Czy jest coś co jeszcze mogę podawać? Czy witamina C również pomoże?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Generalnie produkty bogate w żelazo łatwo przyswajalne dla człowieka to produkty pochodzenia mięsnego (ale nie wysoko przetworzonego jak parówki czy pasztety). Niektóre rośliny są bogate w żelazo, ale jest ono gorzej przyswajalne dla człowieka.