Pogłębiona lordoza kręgosłupa szyjnego i zwężone odcinki
Witam :) proszę o opis zdjęcia rtg które miałam wykonane po wypadku w pracy . Poślizgnęłam się i upadłam na beton uderzając głową . Leżałam na obserwacji w szpitalu 5 dni i zrobiono mi 2 zdjęcia rtg głowy i kręgosłupa c. Co wynika z rtg kręgosłupa? Co spowodował ten upadek : Pogłębiona lordoza kręgosłupa szyjnego. Nieco zwęzone są przednie odcinki szczelin miedzykregowych C5-C6-C7-podejrzenie dwupoziomowej dyskopatii. Drobne osteofity krawedzi kregów C5-C7 zmiany zwyrodnieniowe .

KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane zmiany zwykle mają dwojaki charakter. Pierwsza ich składowa to choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa, potocznie nazywana zwyrodnieniem oraz druga składowa czyli przeciążenie krążków międzykręgowych. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.
Pozdrawiam