Pominięcie dwóch tabletek antykoncepcyjnych w pierwszym tygodniu stosowania

Witam, 11 dni temu rozpoczęłam kolejne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych, w pierwszym tygodniu zażywania zapomniałam aż dwóch tabletek pod rząd, odbyłam też w tym tygodniu 2-3 pełne stosunki. Ponieważ od tych stosunków nie minęło zbyt wiele czasu jest jeszcze za wcześnie na test ciążowy, a ja martwię się czy ewentualnej ciąży nie uszkodzą tabletki, które wciąż przyjmuję? Dwa dni temu pojawiło mi się niewielkie plamienie o ciemnym zabarwieniu i utrzymuje się do dziś (dosłownie kilka kropel).

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę wykonać test ciążowy po 14 dniach od stosunku. Jeśli badanie wykryje ciążę to konieczne będzie odstawienie tabletek.