Pomoc człowiekowi uzależnionemu od alkoholu przebywającemu poza granicami kraju

Jak mogę pomóc koledze ma problem z alkoholem jest w pracy w Niemczech niestety nie dawno stracił i od tego momentu pije ma 35 lat on zdaje sobie sprawę i chce iść na leczenie alu musi zjechać do Polski niestety nie da rady bo pije i nikt nie chce go zabrać .jeśli mogę mu jakoś pomuc to proszę mi pomóc rozmowy ipilnowanie nie pomaga bo nie mogę go pilnować24 godziny Pozdrawiam

Witam. Żadne pilnowanie bo tylko pani traci swoje zdrowie. Jak nie zrozumie bądź nie zgłosi się na leczenie, to nic nie pomoże i będzie pił.

Dzień dobry.

Jak Pan sam opisał, nie jest Pan w stanie pomóc koledze, który mówi, że chce pomocy, a jednocześnie robi wszystko, by z tej pomocy nie skorzystać.

Pozdrawiam.

Witam. Kolega musi sam zrozumieć, że sam sobie szkodzi. Sięgnie po pomoc, gdy dosięgnie swojego dna. Pan go nie upilnuje i nie musi mieć Pan żadnych wyrzutów sumienia. Zrobił Pan już dla niego aż za wiele. Pozdrawiam