Pomoc materialna od dzieci

Witam. Jestem osobą od roku bezrobotną i mam dwie córki w wieku 30 lat. Córki nie zauważają mojego problemu braku środków do zycia. Czy mam prawo zwrócić im uwagę lub upomnieć się o pomoc finansową lub materialną w postaci np.zakupów. Jest to dla mnie mentalnie duzy problem,nie tak wyobrażałem sobie dojrzałe życie oraz brak zrozumienia moich córek. Córki są w związkach i maja pracę. Bardzo proszę o odpowiedź. Anna

jesli jest nam ciezko, to normalne, ze PROSIMY bliskich o pomoc, nawet jesli proszenie jest dla nas trudne..pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Niestety nie zawsze młodzi sa empatyczni.
Przeważa nastawienie na dzieci, nie na rodziców.
To naturalne, ale proporcje są często zachwiane.
W naszej kulturze kobiety sa dobrymi matkami, bardzo dobrymi babciami, różnymi żonami, mało wdzięcznymi dziećmi...
Tak powiedział mi Pacjent, antropolog i myślę, ze coś w tym jest...
Proponuję asertywność, jasny komunikat do dzieci.
To nie zła wola i chytrość, to brak wyobr

cd.
- to brak wyobraźni i refleksji, zabieganie dnia codziennego...
Proszę nie czuć się upokorzoną, to Pani święte prawo oczekiwać pomocy.
Mówi już o tym Dekalog...
Być może za mało mówi o tym Kościół...
Pozdrawiam. JW